SICAR, spol. s r.o. SANITNÍ VOZIDLA Převozní sanitní vůz

Mám zájem o tento vůz

Výrobce

SICAR, spol. s r.o.

Masojedy 59
282 01
Český Brod

Produkt

Sanitní vozidlo typu A1, A2 a B, v souladu s normou  ČSN EN 1789+A2, která stanovuje požadavky na konstrukci, metody zkoušení, vlastnosti a vybavení silničních ambulancí používaných na přepravu a ošetřování pacientů. Další vybavení nad rámec normy je možné podle přání zákazníka.

Sanitní vozidlo třídy A bývají klasifikovány obvykle jako doprava raněných, nemocných a rodiček (DRNR). Velmi často bývají nasazovány jako vozidla dopravní zdravotní služby (DZS). Slouží k přepravě pacientů mezi nemocnicemi nebo mezi nemocnicí a domovem pacienta. Vyuzivaji se jak k sekundarnim vyjezdum, tak preprave krevnich konzerv, tkani, organu a dalsiho. Neslouží primárně k akutním (primárním) výjezdům, ale v případě hromadného neštěstí mohou být využity i k tomuto účelu. Jejich provozovatelé jsou většinou nemocnice nebo soukromé firmy. Některé záchranné služby je provozují také, ale jen v určitých regionech, ne celoplošně.

Sanitní vozidlo třídy B provozují záchranné služby a slouží k akutním výjezdům. Je to nejčastější typ sanitky pro výjezdy ke stavům ohrožujícím zdraví nebo život pacienta. Jsou také nejvíce rozšířeny v České republice i v Evropě. Jejich vnitřní zástavby zahrnují výbavu na takové úrovni, aby bylo možno pacienta před transportem stabilizovat

Zpracování

VNITŘNÍ ÚPRAVA Veškeré použité materiály a vybavení splňují normy EN ČSN. Kovové díly a součásti, jako stůl nosítek, nástupní madla, držáky kyslíkových lahví, atd. jsou výhradně z nerez oceli. Protiskluzová podlaha z plnobarevného materiálu, olištování vstupů u zadních a bočních dveří, zatmelení po celém obvodu pro snadnou údržbu a desinfekci. Nábytek z lehkých a odolných materiálů různého barevného provedení.
SEDADLA Sedadla jsou s integrovanými bezpečnostními pásy a hlavovými opěrkami. V různým barevných provedeních s možností loga zákazníka.
VÝSTRAŽNÉ SVĚTELNÉ A ZVUKOVÉ ZAŘÍZENÍ FEDERAL SIGNAL - Sicar je autorizovaným zástupcem společnosti. V souladu s normou instalujeme signalizaci modré i červené barvy.
TRANSPORTNÍ A ZDRAVOTNICKÁ TECHNIKA Jsme autorizovaným zástupcem FERNO U.S.A. V případě přání zákazníka dodáváme také jiné značky zahraničních i tuzemských výrobců. Jedná se o nosítka, infarktové křeslo aj.
VNĚJŠÍ POLEP Provedení vnějšího polepu podle normy a zároveň přání zákazníka kvalitními standardními nebo reflexními fóliemi, polep oken bezpečnostní, případně tónovací fólií pro zajištění soukromí přepravovaných osob.

Technická data

Dostunost pro vozidla Peugeot Rozdělení dle ČSN EN 1789+A2
Sanitní vozidlo typu A1 Sanitní vozidla třídy A1 jsou vozidla, která jsou určena k přepravě maximálně jednoho sedícího nebo ležícího pacienta
Sanitní vozidlo typu A2 Sanitky třídy A2 jsou vozidla, která jsou určena k přepravě minimálně jednoho ležícího pacienta a většího počtu sedících pacientů
Sanitní vozidlo typu B Tento typ sanitek provozují záchranné služby a slouží k akutním výjezdům. Je to nejčastější typ sanitky pro výjezdy ke stavům ohrožujícím zdraví nebo život pacienta. Jsou také nejvíce rozšířeny v České republice i v Evropě. Jejich vnitřní zástavby zahrnují výbavu na takové úrovni, aby bylo možno pacienta před transportem stabilizovat

Doplňující informace k produktu

V roce 2003 obdržela společnost SICAR certifikaci firmy dle normy ČSN EN ISO 9001:2001, kterou ve společnosti zavedla renomovaná francouzská firma BVQI.

V roce 2005 jsme zavedli montáž interiéru sanitních vozidel v normě EN 1789 a od roku 2009 splňujeme požadavky normy ČSN EN ISO 14001:2005 – Certifikace systému environmentálního managementu – EMS.

Roku 2009 se nám dostalo ocenění v podobě 3. místa za Středočeský kraj v anketě Firma roku 2009, kterou pořádají Hospodářské noviny.

Žádost o nabídku   SICAR, spol. s r.o. SANITNÍ VOZIDLA Převozní sanitní vůz